Izdevusies dāvana - Smiltenes Vecais parks jaunā veidolā

Pēdējās divas maija nedēļas esot atvaļinājumā, pilnībā atslēdzos no publiskās informatīvās telpas – neklausījos un nelasīju ziņas, kas savā veidā ir profesionālā blakne, jo žurnālista darba specifika ik dienu ir informācijas uzklausīšana un apstrāde. Līdz ar to, dzirdot ziņas, prāts automātiski tās sāk analizēt, bet atvaļinājumā par darbu galīgi negribas domāt.

Taču pavisam no apkārt notikušā atslēgties nevar, ja vien cilvēks nedzīvo, teiksim, viensētā meža vidū un ārā no meža ilgi neiznāk. Tā nu, izvedot pastaigā pavisam mazu jauno paaudzi, abi kļuvām par aculieciniekiem savā ziņā vēsturiskiem darbiem Smiltenes Vecajā parkā, kur uzņēmuma “8CBR” ceļinieki ieklāja jaunu asfalta segumu gājēju celiņiem pie Vidusezera (vēsturiskiem tāpēc, ka šis darbs ir ieguldījums vairāku gadu desmitu tālā nākotnē).

Ņemot vērā jaunās paaudzes lielo interesi par rūcošo dažāda izmēra tehniku, objektu no attāluma vērojām gana ilgi, redzot, kā acu priekšā uz gājēju celiņiem “izaug” asfalta sega (visu cieņu “astotajiem” par viņu darba profesionalitāti!). Kaut arī Vecā parka pārbūve pie Vidusezera vēl pilnībā nav pabeigta,  jau redzamas aprises tam, cik skaisti izskatīsies arī tur, – būs vēl viena krāšņa pastaigu promenāde, līdzīgi kā pie Tepera ezera.

Bijušais Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis savulaik vairākkārt uzsvēris, ka lielais Vecā parka pārbūves projekts ir dāvana visiem Smiltenes pilsētas simtgadē, kas aprit šogad.  Neatceros, kurā gadā šie pārbūves darbi sākās, bet tā kā dzīvoju pie Tepera ezera, Vecā parka pārmaiņas man visu laiku bijušas acu priekšā un redzētais sagādā lielu prieku, vēl jo vairāk tāpēc, ka no bērnības atceros, kāds šis parks izskatījās agrāk – Abula upes krasti bija aizauguši un slīkšņaini, ne tur bija tik skaistu ainavu, ne tik daudzu pastaigu vietu kā tagad, bet nu Vecais parks ir kā no jūras dibena izcelta pērle, kuras skaistumu var redzēt visi.

Kad pirms kāda laika runāju ar bijušo mūsu novada mēru un izteicu pateicību par viņa laikā Smiltenē uzsāktajiem projektiem, atbilde bija, – ar laiku jau cilvēki aizmirsīs, kas ko virzījis, darījis un tamlīdzīgi. Taču, piemēram, man Vecais parks joprojām saistās ar kāda cilvēka vārdu, kurš nu jau  ir viņsaulē, – ar bijušo Smiltenes pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētāju Kārli Zīveru, jo viņa laikā, aptuveni aizvadītā gadsimta 70. gados, Tepera ezerā izbūvēja salu, izraka kanālu un pāri  tam uzcēla tiltu, parkā uzbūvēja šūpojošo tiltiņu un noasfaltēja gājēju celiņus. Tagad parkā notiekošie darbi ir Kārļa Zīvera un viņa komandas iesāktā turpinājums.

Ikvienu vietu skaistu padara cilvēki, kuri tajā dzīvo. Vajag tikai ideju, uzņēmību un naudu, lai to īstenotu. Tas skaistums, ko drīz redzēsim visā Vecajā parkā, nav nokritis no debesīm, un paldies visiem, kuri pielikuši roku tā radīšanā.

Viedokļi