Ja deputāti paši ziedotu Valkai

Publiski izskanot Valkas novada domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa aicinājumam valcēniešiem ziedot gan darba kārtībā esošus, gan bojātus Ziemassvētku gaismas dekorus, man kā vienai no “Ziemeļlatvijas” satura veidotājām nācies uzklausīt gan cilvēku vārdos izteiktu atbalstu, gan arī visnotaļ izsmejošas replikas. Tā jau saka – cik cilvēku, tik viedokļu. 

Taču nākas secināt, ka līdz šim minētā akcija nav guvusi atsaucību, jo ir ziedots tikai viens gaismas objekts. Šīs akcijas mērķis ir aicināt valcēniešus iesaistīties kopīgā lietā, lai šogad gadu mijā varētu izveidot izgaismotu latviešu un igauņu draudzības aleju no eglēm, kas izdekorētas ar gaismas virtenēm. Protams, ideja nav slikta, vēl jo vairāk tāpēc, ka ir jāmeklē jauni varianti, kā Valku svētkos sapost vēl daiļāk un krāšņāk. Šis uzdevums būtu vieglāk paveicams, ja vien novada finansiālās iespējas to ļautu darīt bez liekas domāšanas. Taču, kā mums labi zināms, naudas ir tik, cik tās ir, un pandēmijas laikā izdot naudu pa labi un kreisi arī nebūtu prātīgi. 

Saistībā ar šo akciju diskutējām ar bijušo pašvaldības deputāti, vietējo uzņēmēju Ingu Bošu. Viņa rosina pašus novada domes deputātus iesaistīties šajā akcijā, šim cēlajam mērķim ziedojot vienu savu deputāta mēneša algu. Uzņēmēja atceras, ka savulaik, būdama deputāte, ziedoja savu mēneša atalgojumu – tolaik aptuveni 200 latus –, lai sniegtu finansiālu atbalstu tikko darbību uzsākušajai Valkas florbola komandai. Florbolisti par negaidīto atbalstu bijuši tik pārlaimīgi, ka vēl joprojām atceras šo labās gribas izpausmi. Uzņēmēja uzskata, ka šajā pandēmijas laikā tas no deputātu puses būtu cēls žests, turklāt visiem deputātiem šī alga nav vienīgais ienākums, jo visi strādā pamatdarbā. 

Jāpiekrīt, šim ierosinājumam nav ne vainas, vēl jo vairāk tāpēc, ka pašlaik šiem svētku dekoriem veikalos un mazumtirdzniecības bāzēs ir milzīgas atlaides. Ja vien visi piecpadsmit deputāti sadzirdēs šo aicinājumu, iespējams, pilsētā varēs izveidot garum garo draudzības aleju. Redzot, ka paši deputāti atbalsta pašvaldības vadītāja aicinājumu, arī valcēnieši, iespējams, kļūs aktīvāki un dos savu artavu šim visnotaļ atbalstāmam mērķim. 

Viedokļi