Jaunieši Valkā

Ir pavasara beigas, drīz jau vasaras sākums. Laika apstākļi šopavasar mūs nav lutinājuši, bet aktīvus un apņēmīgus jauniešus tas nav ietekmējis iziet no mājas, lai izkustētos. Bet vai tādu jauniešu ir daudz?

Valkas jaunieši bieži saka, ka šajā pilsētā nav daudz iespēju, nav vietas, kur sevi parādīt, piedalīties, ka šādu iespēju ir tikai citās pilsētās. Es uzskatu, ka tā gluži nav.  Skatoties uz jauniešu skaitu Valkā, interešu pulciņu veidi ir ļoti dažādi un izvēle ir liela, taču dalībnieku tajos ir samērā mazs. Diemžēl gandrīz katrā no  tiem vecāko dalībnieku skaits ar katru gadu samazinās. Kā piemēru varētu minēt gan sporta pulciņus - volejbolu, vieglatlētiku, gan arī citus - tautas dejas, skolas koris.

Valkā ir bijuši arī dažādi tieši jauniešiem paredzēti pasākumi, piemēram, Zandas un Oļega veidotais „Motivācija - misija vai izaicinājums”. Tajā bija uzaicināts pat dziedātājs - šova „XFaktors” uzvarētājs Artūrs Gruzdiņš, taču jauniešu bija samērā maz, pārsvarā tie, kuri jau ikdienā mēģina piedalīties gandrīz visos piedāvātajos pasākumos. Vēl varu pieminēt neseno Valkas „Muzeju nakti 2019”. Tajā man bija iespēja vadīt ar jaunsardzi saistītu aktivitāti, arī tur novēroju, lai gan bija interesanti, jaunieši šāda veida pasākumos piedalās maz.

Esmu secinājusi, ka, ja grib, tad var – pat Valkā.  Tie, kuri vēlas un grib, ir jau iesaistījušies sev interesējošos ārpusskolas pulciņos, bet pārējie vairāk satiekami ielās, daudzi brīvajā laikā labāk izvēlas draugu lokā paspēlēt basketbolu vai futbolu stadionā vai volejbolu laukumos pie skolas, kas, manuprāt, arī nav nemaz tik slikti. 

Viedokļi