Joprojām staigā metru virs zemes

Teikšu godīgi, man viss ir līdz kaklam, kas saistās ar e-mācībām, e-lekcijām, virtuālajiem koncertiem un teātra izrādēm. Esmu izslāpusi pēc  cilvēciska kontakta un enerģijas apmaiņas, kas gūstama, apmeklējot kultūras pasākumus telpās vai brīvā dabā. Nedaudz šo emociju guvu, maija sākumā Valkā apmeklējot Pavasara tirgu, bet diemžēl mūzika tur neskanēja, bet priecīgus cilvēkus gan sastapu. Daudzi ieminējās, ka tirgū varēja uzaicināt kādu mūziķi vai arī, ja nav naudas, uzstādīt mūzikas atskaņošanas aparatūru. Tā nebija, bet, iespējams, ka nākamajā reizē par to tiks padomāts.  

Protams, ka šajā pandēmijas laikā viens no galvenajiem informācijas iegūšanas avotiem ir sociālie tīkli, kuros ik pa laikam parādās ziņas par kultūras norisēm šajā ārkārtīgi sarežģītajā laikā, kas var izsaukt emociju un viedokļu vētru. Tāda uzvirmojusi saistībā ar aizvadītajā sestdienā Strenčos notikušajiem Plostnieku svētkiem. Tie, kas bija, joprojām staigā metru virs zemes, jo dabūjuši beidzot izjust īpašo gaisotni, kas mums visiem tik ļoti pietrūkst. Apspriežot šo tēmu, saprotam, ka cilvēki dusmojas, ka viena pašvaldība uzdrīkstas riskēt un rīkot pasākumu, bet citas, atsaucoties uz stingrajiem ierobežojumiem un lielajiem naudas sodiem, ir nogaidošas. 

Man ļoti simpatizē, kā sevi šajā laikā apliecinājis Vijciema tautas nams. Droši var apgalvot, ka viņi šo pārbaudījumu ir izturējuši un pierādījuši, ka arī pandēmijas laikā kultūra dzīvo. Ar aizkustinājumu skatījos muzikālos apsveikumus Māmiņu dienā māju pagalmos. Jā, daudz kas mums ir aizliegts, tāpēc kultūras darbinieki meklē jaunus veidus, kā izpausties. 4. maijā, kad svinējām Baltā galdauta svētkus, pie Vijciema tautas nama bija apskatāma izstāde, līdz maija beigām tautas nama logos skatāmi vijciemietes fotogrāfes Ievas Krūmiņas darbi. Man teikuši – ja patiesi grib, tad var. Kaut maziem solīšiem, bet rezultāts ir panākts – vietējie zina, ka tautas nams turpina darbu un meklē jaunas iespējas, lai apliecinātu, ka nekāda pandēmija nevar būt šķērslis radošai izdomai un jaunu formu meklējumiem.

Viedokļi