Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katrs deputāts – zelta vērts

Šo piektdien, 15. februārī, ar dažādiem pasākumiem Rīgā tiks uzsākta 100 dienu atskaite līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kuras Latvijā notiks šī gada 25. maijā. Ņemot vērā neseno pieredzi, vēlot Latvijas Republikas 13. Sa­eimu, aizvien būtiskāka šķiet jēgpilna, racionāla un pārdomāta dalība ikvienās vēlēšanās, kuras tiešā un netiešā veidā skar ikvienu no mums. Līdz šim visās vēlēšanās esmu godprātīgi piedalījusies, lai gan, jāatzīst, izvēle ne vienmēr ir bijusi pārdomāta un balstīta uz faktiem. Tas lika aizdomāties, cik liela daļa sabiedrības ir informēta par Eiropas Parlamenta vēlēšanām un cik liela daļa iedzīvotāju zina to cilvēku vārdus un darbus, kuri mūs pārstāv vai pārstāvēs Eiropā. Vai apzināmies, cik svarīga patiesībā ir dalība šajās vēlēšanās?   

Medijiem, arī reģionālo laikrakstu žurnālistiem ir iespēja būt gan Briselē, gan Strasbūrā un redzēt, kā strādā Eiropas Parlamenta deputāti. Spilgti palicis atmiņā laikraksta “Ziemeļlatvija” galvenās redaktores Ingūnas Johansones stāstītais, kā realitātē mazas valsts pārstāvis var ietekmēt EP lēmumus, kas saistoši mums visiem. Visi svarīgākie jautājumi tiek apspriesti vispirms aizkulisēs, deputātam svarīgi prast ieinteresēt, pārliecināt citu valstu deputātus par jautājumu, kas Latvijai svarīgs. EP deputātam bez zināšanām un vēlmes darīt nepieciešams zināt valodas, jābūt apveltītam ar harismu, diplomātiju. Ļoti svarīga ir pieredze, atpazīstamība un pazīšanās, kas EP spēlē lielu lomu. Jo īpaši mazas valsts pārstāvim jāspēj būt mobilam un sarunāties ar citu valstu pārstāvjiem gaiteņos, pie kafijas, pusdienās u.tml. un to darīt tik ilgi un neatlaidīgi, līdz viņu sadzird un saprot, ka jā, tas, ko runā deputāts no Latvijas, ir būtisks visai Eiropas Savienībai.

Lai izdarītu pareizo izvēli, Eiropas Parlaments ir radījis vairākas interneta vietnes, kas palīdzēs: www.soreizesbalsosu.eu ir Eiropas Parlamenta institucionāla, bezpartejiska komunikācija, kas ir neatkarīga no politiskajām partijām vai ideoloģijas. Internetvietne “Ko manā labā dara Eiropa”  atbild uz jautājumiem: Kāda ir Eiropas nozīme mūsu ikdienā? Kā tā ietekmē mūsu darbu, ģimeni, veselības aprūpi, vaļaspriekus, ceļojumus, drošību, patērētāju izvēli un mūsu sociālās tiesības? Kā Eiropas ietekmi izjūtam pilsētās un reģionos? Savukārt mājaslapā www.eiropas-velesanas.eu iespējams atrast atbildes uz praktiskiem jautājumiem par vēlēšanu norisi. 

Bet, ja nav laika izpētīt norādītās tīmekļa vietnes, ir vērts pārlasīt esošo Eiropas parlamentāriešu paveikto (publicēts portālā www.ziemellatvija.lv 15.10.2018.“Latvijas eiroparlamentāriešu atskaite par četriem darba gadiem), iespējams viņu portfolio būs tas, kas ļaus izdarīt lēmumu. 

Aicinu nebūt vienaldzīgiem un līdz maija sākumam izskatīt EP kandidātu sarakstus un izdarīt savu lēmumu nobalsojot, jo šo astoņu cilvēku rokās ir mūsu ikdienas dzīve demokrātiskā Eiropas Savienībā. Mēs nevaram atļauties ievēlēt cilvēku, kas neko nespēs vai nevēlēsies darīt Latvijas labā.

Viedokļi