Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Komentē Santa Sinka, laikraksts "Ziemeļlatvija" - Facebook neatrisina visas problēmas 2

Visai bieži redzu, ka iedzīvotāji par dažādiem pārkāpumiem ziņo Facebook, publicējot foto­grāfijas, klāt pievienojot komentārus vai garākus aprakstus. Nenosodu! Bet vienu gan esmu pamanījusi  – reizēm šie ieraksti aiziet galējībās. Protams, ir daudz labu piemēru – pazudušu cilvēku un mājas mīluļu meklēšana, nozaudēta valsts numurzīme, atrasta mašīnas atslēga vai telefons, izpalīdzīga cilvēka uzslavēšana, sauciens pēc palīdzības. Taču, vai jums šķiet pieņemami, ka cilvēks, braucot pa šoseju, nofilmē bīstamu kravas automašīnas vadītāju, kura vadīšanas stils apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus, un video ievieto internetā, bet nepaziņo par to policijai? Tas ir reāls gadījums tepat mūspusē uz autoceļa Smiltene–Gulbene. Toreiz paveicās, jo uz citu izsaukumu devās Smiltenes novada Pašvaldības policijas ekipāža un pamanīja neadekvāto autovadītāja rīcību. 

Aizdomājos, ja paši būtu liecinieki autoavārijai, ugunsgrēkam vai kādai citai nelaimei, pirmais, ko darītu, – zvanītu 112, nevis fotografētu un filmētu, lai dalītos ar to sociālajos tīklos. Manuprāt, daļa sabiedrības ir piemirsusi secību, kā atsevišķos gadījumos pareizi jārīkojas. Nevienu nevēlos aizvainot vai nosodīt, drīzāk mudināt aizdomāties. Augsti vērtēju, ka cilvēki nav vienaldzīgi, kļūst sabiedriski aktīvi un atbildīgi. Bet tad līdz galam!

Pagājušajā nedēļā Facebook pamanīju ierakstu, kas ļāva secināt par problēmām Valkā, ko biežāk izraisa (to nopratu pēc vietējo iedzīvotāju komentāriem) igauņi, kas automašīnas novieto tām neparedzētā vietā, tādējādi aizšķērsojot ceļu citiem satiksmes dalībniekiem. Nesen par līdzīga rakstura problēmu Smiltenē sociālajos tīklos vēstīja kāda smilteniete, veltot pārmetumus policijai, kura neko nedarot. Vērsos policijā, kur uzzināju, ka viņiem šādas informācijas nav un neviens par problēmām konkrētajā vietā pēdējo gadu laikā nav ziņojis.    Diemžēl šāda tendence ir visā Latvijā – iedzīvotāji pārkāpumus publicē Facebook, nevis ziņo policijai. Kā to mainīt? Sākt ar sevi. Ja pamani pārkāpumu, ziņo atbildīgajām institūcijām! Jā, es tā daru! Esmu zvanījusi policijai gan par kautiņiem, gan par zemē gulošiem cilvēkiem. Tāpat atbildīgajām nodaļām nosūtījusi fotogrāfijas, redzot, ka Vecajā parkā atkal kaut kas ir salauzts vai Jaunā parka tiltiņam ilgstoši izlūzuši dēļi. Rīcība vienmēr ir sekojusi operatīvi.

Komentāri 2

kurkulis13

Nu ja žurnāliste zvana, varbūt arī reaģēs. Cilvēki netic policijai, to var teikt arī par Valkas policiju. Ja agrāk bija vienots numurs 02 un klausuli pacēla tuvākās nodaļas dežurants, tad tagad zvans pienāk kaut kur, tad savieno ar policiju, kur pie telefona atrodas nezināma persona. Un sākas rinķa dancis. Ja tas zvans nonāk Valmierā, tad noklausoties sarunu, persona zvana uz Valku. Valkā noklausās sarunu, sāk meklēt kurš brauks, ja paveicās un atrod, tad jāmeklē ar ko brauks. Viss notiek bez steigas. Un te ir atbilde, ka vieglāk un ātrāk ielikt FB bildes un aprakstu nekā zvanīt kaut kur,kaut kam.

pirms 12 mēnešiem, 2019.03.30 09:55

bezugunsnavdumu

A man ir dežūrdaļu tieši telefoni, un varu tikai slavēt cik viss ātri notiek. Kaimiņš noliekot savu grabāžu zem logiem nepaspēja mājās botes novilkt, bet pie durvīm jau klauvē.

Tu jau muļķis esi un zvani uz 112 vai kā viņu tur.

pirms 12 mēnešiem, 2019.04.03 12:03

Viedokļi