Latvieši ceļo pa Latviju

Tā vien gribētos iekāpt lidmašīnā... Tā droši vien šajā laikā domās iztēlojies ne viens vien ceļotājs. Pandēmijas laikā pat vairākkārt esmu sapņojusi, kā dodos ceļojumā. Ja reiz esi sācis ceļot, grūti atteikties no sajūtām, ko tas sniedz. Bet, tā kā pasaulē kārtība ir mainījusies, šobrīd drošāk ir sapņot. Vai arī ir vēl viens variants – izmantot šo laiku, braukājot pa Latviju. Tā ir alternatīva. Man pašai šķiet, ka Latvijā esmu redzējusi daudz vienreizēji skaistu vietu, pateicoties taku skrējienu seriālam “Stirnu buks”. Tā es uzzināju par Sirdskalnu līdzās Gaiziņam, iemīlēju Līgatnes skaistās takas, Carnikavas burvību ar garāko promenādi un Gaujas ieteku, nekas man neatņems īpašās sajūtas par Krimuldu. Saraksts patiesībā ir daudz garāks. Reizēm nodomāju – kas vēl tepat uz vietas varētu pārsteigt, jo skaidrs, ka aizvietot tālākus ceļojumus braukāšana pa Latviju nespēj. Varbūt arī nevajag, jo katrai vietai sava burvība.

“Facebook” ir tāda grupa “LATVIEŠI CEĻO – diskusijas par ceļošanu”. Tā ir laba platforma, kur smelties idejas brīvdienu plāniem. Atliek vienam grupas dalībniekam pajautāt pārējiem, ko apskatīt Vidzemē, lai atbildē sekotu vismaz piecdesmit labu ideju. Ierakstos tiek minētas gan visiem labi zināmās vietas, gan tādas, par kurām nemaz nenojautu. Pozitīvi, ka komentāros nav tikai vietas vai apskates objekta nosaukums un lokācija, bet arī rekomendācijas. To visu papildina fotogrāfijas. Šī ceļotāju grupa ar uzviju aizstās jebkuru tūrisma gida katalogu. Tiem, kam patīk pavadīt brīvdienas ārpus mājas, iesaku piereģistrēties grupā. 

Labs formāts, kā atpūsties, ceļojot pa Latviju un gūstot jaunas emocijas, ir pārgājieni. Savu pirmo pārgājienu pagājušajā sestdienā rīkoja laikraksts “Ziemeļlatvija”, iedvesmojot ikvienu iepazīt Sedas purvu. Dzīvoju vien pārdesmit kilometru attālumā, taču nekad nebiju tur bijusi. Esmu sajūsmā, ka tepat netālu atrodas tik neparasti skaista vieta ar pastaigu takām. Emocijas noteikti paspilgtina laba kompānija. Līdz šim internetā biju redzējusi fantastiskas un ļoti uzrunājošas fotogrāfijas no Ķemeru tīreļa takām, un biju to iekļāvusi savā apskatāmo objektu sarakstā. Uz Ķemeru purvu brauc tik daudz cilvēku, bet uz Sedu? Staigājot pa Sedas purva takām, māsīca teica: “Sedas purvā izskatās ļoti līdzīgi kā Ķemeru takās, te arī ir skaisti!”

Aicinu jūs izlasīt publikāciju par pārgājienu Sedas purva takās un iedvesmoties jauniem piedzīvojumiem Strenču novadā. Noteikti vērts uz brīdi apskatīt pašu Sedu, jo tā ļoti kontrastē ar tuvumā esošajām pilsētām. Tā ir gluži kā sava republika ar īpašu eksotiku. Un tā gan no Smiltenes, gan Valkas ir vien 30–40 minūšu brauciena attālumā.

Viedokļi