Latvijā vēl ir daudz, ko atklāt!

“Rudens depresijas” vietā man šogad ir spilgtas emocijas, sajūsma un daudz mazu laimīšu. Parasti aktīvākais un piesātinātākais laiks notikumiem ir vasaras mēneši, šogad tas viss iesākās jau aprīlī ar Strasbūras braucienu, kas deva atelpu no ikdienas, un turpinās joprojām. Ja atskatos uz iepriekšējiem mēnešiem, tad tos var nodēvēt par Latvijas atklāšanas laiku. Vispār jau tas viss ir noticis neapzināti. Nevar teikt, ka nejauši, jo ticu tam, ka nekas nenotiek tāpat vien. 

Jāatzīstas, ka man vienmēr ir par garlaicīgu braukt ekskursijā, lai apskatītu konkrētu objektu. Piemēram, sestdien braukšu skatīties Gaiziņu, svētdien – Aglonas baziliku. Man galīgi neder šāds formāts. Taču esmu atradusi veidu (precīzāk sakot, tā tas vienkārši notika), kā just gandarījumu par redzēto un piedzīvoto, spēt to visu novērtēt. 

Tas notiek, kad esi spiests izkāpt no savas komforta zonas, esi kopā ne tikai ar saviem mīļajiem, bet atrodies kopā ar svešiniekiem ierobežotā laikā un telpā. Šādos brīžos pie sevis nodomāju – Latvijā vēl ir tik daudz ko atklāt. Daugavpils pusi iepazinu caur skaistām lauku mājām un ar aviāciju saistītiem cilvēkiem. Savukārt viens no pēdējo nedēļu brīnišķīgākajiem piedzīvojumiem bija burāšana Rīgas jūras līcī regates ietvaros. Pārvarēju bailes no ūdens un dziļuma, iepazinu ko pavisam jaunu un sastapu foršus cilvēkus. Tieši cilvēki un viņu stāsti visiem šiem notikumiem ir lielākā pievienotā vērtība. Nokļūt citā pasaulē Latvijā nav nemaz tik grūti, to var izdarīt, kaut dienu pavadot golfa laukumā. 

Esmu pārliecināta, ka mans ceļojums pa Latviju turpināsies un tas būs lielisks! Vairums no mums ir pabijuši Rundāles pilī, redzējuši Daugavas lokus, izstaigājuši Ķemeru purva taku un bijuši citos zīmīgos Latvijas tūrisma objektos. Ak, jā, arī baudījuši zelta rudeni Siguldā (sakat, ko gribat, bet tur ir kaut kas maģisks), bet vēl ir bezgala daudz mazāk pazīstamu vietu, par kurām pat nenojaušam.

Tāpēc priecājos, ka ir izstrādāta interneta vietne atklajlatviju.lv, kurā koncentrējas uz maz zināmām, apslēptām un aizmirstām Latvijas vietām. Šo saturu veido Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta daudzu gadu garumā sakrātie, skaistākie fotoalbumi, Otomārs Pūce un Instagram lietotāji. Vai esat pabijuši Siguldas Ķeizarskatā, redzējuši ābolu sienu Aizputē, brūkošās Liepniekvalkas alas? Ir vērts šajā platformā ielūkoties!

Viedokļi