Lepojos ar jauno dvīņu pilsētu objektu

Ja godīgi, es katru nedēļu apzināti ar vai bez foto kameras dodos uz plašo būvlaukumu, kur notiek topošā Valkas un Valgas centra izbūve. Stāvu un skatos (lasi – brīnos), cik raiti notiek būvdarbi. Ieraugot būvējamies kaut ko jaunu, līdzīgi kā daudzi valcēnieši, mēģinu uzminēt – kas tas varētu būt? 

Godīgi sakot, man pietrūkst šī centra vizualizācijas. Lai gan es daudz par šo tēmu esmu rakstījusi, tomēr jau tagad gribētos ar acīm redzēt vismaz maketu un to salīdzināt ar būvlaukumā notiekošo. Varbūt, ka novada domei derētu kaut kur sabiedriskā vietā izlikt pārskatāmus informatīvos uzskates materiālus, lai interesenti, kuru, manuprāt, netrūks, varētu tos izpētīt un apmierināt savu interesi.  

Kā valcēniete uzskatu, ka šis tik tiešām būs gadsimta objekts, un es jau tagad ar to lepojos. Ja vien izdosies visas ieceres, tad Valku un Valgu par visiem simts procentiem varēs saukt par unikālām dvīņu pilsētām. Taču, lai šis centrs būtu dzīvs, noteikti jāpieslēdzas vietējai sabiedrībai – aktīviem cilvēkiem, kuriem pietiktu dūšas sākt uzņēmējdarbību. 

Beidzot mums pašiem būs sava gājēju iela! Nevis ieliņa, bet plaša iela. Esot kādā no Eiropas valstīm, vienmēr dodos uz šādām gājēju ieliņām, kurās pat vēlā nakts stundā mutuļo dzīve. Vai tā būs arī pie mums, laiks rādīs, bet gribētos, lai te darbotos kaut neliela omulīga kafejnīca, skanētu mūzika un cilvēku čalas. Būtu skumji, ja ieguldītie trīs miljoni neradītu pievienoto vērtību – dzīvību ielās un cilvēku prātos. Jā, esam maza pilsēta un novads, bet kopā var izdarīt daudz labu lietu. 

Man šķiet, ka šī nu ir īstā reize, kur varētu izpausties gados jauni cilvēki. Viņiem ir neordināras un nestandarta idejas, un, ja vien jaunie uzņēmēji jutīs pašvaldības interesi un atbalstu, tā lieta varētu izdoties. Ar vienu savu ideju esmu ar mieru dalīties un palaist to tautās. Proti, ja es nebūtu avīžnieks, tad man piederētu neliela kafejnīca, un viens no ēdienkartes piedāvājumiem būtu virtuļi ar glazūru Latvijas un Igaunijas valsts karoga krāsās. Tos tirgotu jaunajā centrā. Lai izdodas īstenot savas idejas!

Viedokļi