Lieldienās saglabājiet līdzsvaru!

Pirmdien Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš aicināja sabiedrību Lieldienās nepulcēties svinībām. Nekas jauns, vai ne? Nekas cits neatliks, kā svētkus klusi atzīmēt kopā ar ģimeni. 

Ja godīgi, gada laikā, kopš dzīvojam aizslēgtā pasaulē, mani vairs nekas nespēj tik ļoti satricināt, lai es uzsprāgtu par katru nieku. Vai tā jau būtu apātija par apkārt notiekošo? Nedomāju viss! Vienkārši es mēģinu sevi pasargāt no negatīvisma un meklēju līdzsvaru. 

Man šķiet, ka Lieldienās vispār ir svarīga līdzsvara sajūta, kaut vai lai uzkāptu lielajās šūpolēs izšūpoties – lai vasarā odi nekož. Lieldienas svinot, tomēr vairāk pieturos pie latviešu tautas tradīcijām, jo tā esmu audzināta. Man šie svētki saistās ar pavasari, dabas un visa dzīvā mošanos pēc nogurdinošās ziemas. 

Nenoliedzu, nevienam nav viegli šajā laikā, īpaši tad, kad spožāk uzspīd saulīte un tā vien gribas kopā radu un draugu pulkā noorganizēt vienu jautru un skaļu pikniku. Taču nedrīkst! Šķiet, ka vārdi – nevar, nav atļauts, nedrīkst – ir kļuvuši tik ierasti, bet vārdi – sanākt kopā un priecāties – aizmirsti. Tāpēc jau sevī ir jāmeklē līdzsvars, lai saglabātu vēsu prātu un mierīgu sirdi. 

Priekšā garās Lieldienu brīvdienas, un gan jau mēs izdomāsim, ko darīt. Nekas jauns tas nebūs, bet ko gan jaunu var izdomāt, vien to pašu, kā kopā – vienas mājsaimniecības ietvaros – svētkus atzīmēt, sadzīvot un neplēsties. Protams, nokrāsot olas, izmēģināt kādu jaunu ēdiena recepti un enerģiju iet smelties dabā. Brīvdienās sola nejauku laiku, bet tas ir piemērots, lai beidzot izlasītu atliktu grāmatu vai noskatītos filmu. 

Gribas teikt, ka dzīve turpinās arī nejaukās pandēmijas laikā un pašiem vien tā jāizkrāso. Kādās krāsās – tas pašu rokās un galvā.

Viedokļi