Māju sajūtu veido mirkļi

Vienmēr esmu teikusi, ka mājas ir tur, kur ir mana sirds. Bet par māju sajūtu esmu aizdomājusies tikai kopš pagājušā pavasara, kad sāku strādāt attālināti un 24/7 pavadīt laiku savās mājās, precīzāk, dzīvoklī. Cik daudz māju sajūtu rada interjers un komforts, bet cik – mirkļi un notikumi, kurus nevaram nopirkt veikalā? 

Ja to vērtētu desmit ballu sistēmā, tad komfortam es dotu trīs. Vai tad, kad gatavoju ēdienu uz elektriskās plītiņas, ko par divdesmit eiro biju nopirkusi saimniecības preču veikalā, biju nelaimīgāka? Nē! Lai arī dzīvoju otrajā stāvā, labu laiku man aizkaru logam priekšā nebija vispār. Tas ļāva no rītiem neaizgulēties, bet vakaros baudīt fantastisku saullēktu. Protams, laika gaitā nemanot “apaugu” ar mantām. Cilvēka dabā taču ir visu laiku pēc kaut kā tiekties.

Bet, ja iedomājos par sajūtām, kas, esot mājās, piešķir nozīmi un padara “garšīgāku” ikdienu, tad tie ir darbības vārdi. Vienmēr pārņem īpaša sajūta, kad meita otrā istabā spēlē ģitāru. Jūtos kā privātā koncertā, tā noskaņa nav aprakstāma! Vēl pirms ārkārtējā stāvokļa valstī viņa ģitārspēles pamatus mācīja vienam no draugiem. Tas dzīvīgums un rosība ir mana īstā māju sajūta. Smieklīgi izklausīsies, bet to lieliski spēj radīt pat tēta taksis – suns, kurš šad un tad te paciemojas. Tad abi kopā ar manu taksīti dauzās nepaguruši. Ir daudzi sirdi sildoši notikumi šajās četrās sienās. 

Manuprāt, uz to šobrīd arī jāfokusējas, jo, kur ies tavs fokuss, tur ies tava enerģija. Mājas šobrīd ir mūsu drošais patvērums. Atliek tikai pārvērst šo patvērumu par savu mazo paradīzi, kurā mājsaimniecības ietvaros rīkot pašiem savus koncertus, deju plačus, taisīt SPA, skaistumkopšanas kabinetus,  sporta zāles, meditācijas, restorānus... Ko vien sirds kāro! Tam nav tik lielas saistības ar finanšu līdzekļiem, kā ar radošu pieeju savas labsajūtas radīšanai un noskaņai. Brīnumainā kārtā, ja vien ir vēlme, tam pietiek arī laika. Tātad jāapzinās, kas ir mūsu prioritātes. Nu jau varu teikt, ka otrajā ārkārtējā stāvokļa laikā izbaudu tādu māju sajūtu, kādu esmu vēlējusies. Īpaši šajā gadā. Novēlu jums nepiemirst par fokusu un enerģiju!

Viedokļi