Mājupceļš no Valkas uz Lugažiem

Visu savu mūžu esmu dzīvojusi Valkas pagasta Lugažu ciemā, skolā gāju Valkā. Ceļš no Lugažiem uz Valku pa Raiņa ielu ir mērots neskaitāmas reizes, un atmiņas par to, kā kājām nākts mājās no skolas vai ballītes pilsētā, šim ceļa posmam piešķir sentimentālu nozīmi.
Atceros, ka, pavisam mazi ķipari būdami, ar bērnudārza izlaidumā dāvinātām pirmklasnieku somām, kuras bija smagas arī bez grāmatām, nācām mājās, lavierēdami starp bedrēm, kas klāja teju visu ceļa posmu. Automašīnas tajā laikā tur kursēja ļoti reti, jo segums bija tiešām katastrofāls – bedru vairāk kā asfalta. Neaprakstāms bija prieks, kad pirmo reizi tas tika atjaunots. Ja nācās iet uz pilsētu vai no pilsētas kājām, bija ļoti liela iespēja, ka garām brauks kāds paziņa un gabaliņu pavedīs, jo tad pa to ceļu brauca visi. Saprotams, ka ar laiku viss nolietojas un, lai gan ceļa posms no Valkas uz Lugažiem pēc labākajām Latvijas tradīcijām ik gadu tika “labots”, šogad nolēma, ka bedrīšu lāpīšana vairs nav risinājums un segums ir jāatjauno. 

Galvā biju iztēlojusies, ka gala rezultāts būs līdzīgs kā toreiz, kad pirmo reizi ceļš piedzīvoja atdzimšanu. Jā, darbi vēl nav pabeigti, tomēr tas, ko redzu, rada pamatīgas bažas, vai iznākums būs apmierinošs. Uz Raiņa ielas notiekošie procesi un kārtība, kādā darbi tiek veikti, neatgādina neko no iepriekš pieredzētā. Šobrīd uzklātais segums nav ne grants, ne asfalts, vietām jau izveidojusies tā sauktā “trepe”, cituviet spīd cauri apakšā aizlāpītās bedrītes, jau tagad veidojas risas. Kas būs vēlāk? Tiem, kuriem rūp savu automašīnu izskats, iesaku iegādāties videoreģistratoru, jo diemžēl ne visi ievēro noteikto braukšanas ātruma ierobežojumu, un šķembas lido pa gaisu uz visām pusēm...  Varbūt šeit tiek veikts kāds ceļu būves eksperiments? Pat man kā neprofesionālim šai jomā redzams, ka darbs veikts nevīžīgi, pavirši. Ar velosipēdu uz šī seguma vispār nav ko iesākt. Dažreiz mēdzu uz Valku doties ar velosipēdu, bet tagad skatos, ka pat skolēni, kuri siltā laikā pa to devās uz skolu, izmanto citu ceļu – labi, ka tāds ir. Bet ja nebūtu? Tiešam ceru, ka manām bažām nav pamata un nodots tiks labas kvalitātes ceļa posms. Lai visiem patīkams ceļš uz mājām!

Viedokļi