Neērti, bet ir jārunā

Sievietēm ir tik daudz lomu – mātes, sievas, vecmāmiņas, labākās draudzenes, iespējams, mīļotās sievietes, kādai mīļākās, darbā katrai no mums vēl cita loma. Uhtī! Bet kur ikdienā izpaliek sievietei sievietes loma? Nereti tā saplūst ar kādu no pārējām. “Viena diena tikai SEV! Piepildījums un gandarījums Tevī mājos vēl ilgi!” – tāds bija Māmiņu kluba un MFD Veselības grupas aicinājums 2. martā doties uz Jūrmalu, kur notika pirmais sieviešu festivāls. Bez vīriem, draugiem, bērniem – tikai mēs, sievietes!

Sievišķīgas sarunas, jaukas tikšanās, vērtīgas zināšanas un neaizmirstamas emocijas skaistajā “Semarah Hotel Lielupe”. Tiklīdz feisbukā pamanīju pasākuma afišu, sapratu, ka ir jābrauc. Jāatzīst, ka diena tikai sev gadā ir tikai retu reizi. Noteikti rekomendēju jūs apmeklēt nākamo šāda veida pasākumu, jo tie ir svētki mums, dāmas! 

Jau krietni pirms festivāla Māmiņu klubs feisbukā publicēja ekspertu, psihoterapeitu, ārstu, iedvesmojošu sieviešu un skaistuma ekspertu vārdus, kā arī lekciju un diskusiju tēmas. Dažas izklausījās provokatīvas, neērtas, par kurām skaļi negribas runāt, kur nu vēl iesaistīties diskusijās. Taču tieši tās darbnīcas apmeklēju, pierunājot to darīt arī māsīcu. Ziniet, tas bija viens no dienas labākajiem momentiem. Pie sociologa, filozofa un vīriešu atbalsta grupu vadītāja Venta Sīļa apmeklēju darbnīcu “Kāpēc vīrieši dezertē no attiecībām? Mūsdienu latviešu vīrieša psihoemocionālais portrets”. Izrādās, ka pēdējos gados arvien vairāk vīriešu sākuši pievērsties šīm  problēmām (strādāt ar savām emocijām, identitāti, bailēm par tēva lomu, kritiski palūkoties uz savu seksualitāti), piemēram, strādājot vīru grupās. Par vīru grupu vairāk var uzzināt telpaviriem.lv. Pēc sociologa teiktā, rezultāti esot ļoti iepriecinoši. Taču viņš uzdeva jautājumu, vai sievietes ir gatavas attiecībām ar šādu, iniciētu un emancipētu vīrieti? 

Otras darbnīcas nosaukums skanēja vēl kliedzošāk – “Kā piesaistīt kvalitatīvu vīrieti”. Šeit ar precētām, neprecētām, dzīves pieredzējušām, gudrām un jaunām sievietēm runāja supervizors Latvijas Psihoterapeitu asociācijā, psihoterapeits un psihiatrs Andris Veselovskis. Tēmu virsrakstus viegli pārprast, bet, ja viens zinātu, cik daudz dažādu jautājumu un stāstu izskanēja. Patiesībā jau neko no šī – attiecībām – mums skolā nemāca. Par to skaļi nerunā, bet būtu jārunā, jo tik daudz kas dzīvē uz āru izskatās skaisti, bet paši zinām, kā ir patiesībā. Cilvēki lomās iejūtas gluži kā profesionāli aktieri, bet sirds dziļumos jūtas nelaimīgi. Ja apnicis lasīt virspusējos padomus sieviešu žurnālos, lai rosinātu jūs pārdomām, iesaku apskatīt A. Veselovska mājaslapu psihoterapijasprakse.lv. Iespējams, atradīsiet atbildes uz kādiem jautājumiem, gūsiet iedvesmu un stiprināsiet pašapziņu. Lai vairāk laimīgu cilvēku!

Viedokļi