Par ērtumu un ātrumu

Agrāk man ļoti patika doties uz veikaliem klātienē – gan iepirkties, gan vienkārši tur pavadīt laiku ar draudzenēm. Lielveikalos pazūd laiks, un tas dīvainā kārtā nešķita nelietderīgi izmantots.

Pavasaris lieliski parādīja, bez kā varu un nevaru iztikt. Man ļoti pietrūka klātienes tikšanos ar cilvēkiem, bet absolūti varēju iztikt bez lielveikaliem. Krietni samazināju arī pārtikas veikalu apmeklējuma biežumu, kas nemaz nebija viegli, jo visu dzīvi dzīvoju tiem blakus. Taču ne par to.

Pirms kāda laika laikraksta rubrikā “Avīze jautā” iedzīvotājiem prasījām, vai viņi iepērkas interneta veikalos. Daļai joprojām tie šķiet neuzticami. Vēl viens svarīgs faktors, kas attur no iepirkšanās internetā, – preci nevar apskatīt un apčamdīt, kas cilvēkiem tik ļoti patīk.

Turpretī es priecājos par šo veikalu priekšrocībām un daudzveidību. Tie strauji attīstījās tieši šajā pavasarī gan sortimenta, gan piegādes ātruma un ērtuma ziņā. Agrāk internetā biju iegādājusies vien dažus sīkumus un divas reizes meitai pasūtījusi vinila plates no ASV, bet šogad, spontāni uzsākot remontu virtuvē, internetā pasūtīju virtuves mēbeles. Neskatoties uz lielo pieprasījumu, piegāde līdz mājas durvīm bija krietni ātrāka kā solīts. Tāpat ar plauktiem. Piegādājot internetā noskatīto izlietni, tā izskatījās vēl labāk kā attēlos datora ekrānā.

Man patīk, ka, iepērkoties internetā, manu izvēli neietekmē pārdevējs. Vēl lieliska priekšrocība ir tā, ka ērti salīdzināt preces ar citu tirgotāju piedāvātajām cenām, neizejot no mājas. Ņemot vērā, ka konkurence ir liela, bieži ir dažādas akcijas. Ja konkrēti par sadzīves precēm, tad tās internetā ir lētākas kā reālos veikalos.

Priecē, ka “Covid” ietekmē arī vietējie uzņēmēji attīstīja interneta tirdzniecību, bet ēdinātāji un citi pakalpojumu sniedzēji bija gatavi piegādāt līdz namdurvīm savu produkciju, kas mazpilsētās nemaz tik raksturīgi nav. Zinu, ka tas no šiem cilvēkiem prasa papildu pūles un ieguldījumu, bet novēlu viņiem šajā jomā attīstīties.

Viedokļi