Šajā laikā vēl svarīgāk ir saskatīt iespējas. Mazdārziņu iemantotā popularitāte

Sākoties šim savādajam pavasarim, kurā dominē “Covid-19”, ar draudzeni spriedām, ka mazdārziņu jautājums atkal kļūs aktuāls. Daudziem pilsētniekiem dārza platības joprojām ir saglabājušās, taču tās vairāk kalpojušas kā atpūtas vietas. Laiks rosībai! Arī pati esmu iedvesmojusies no vairākiem saviem interviju personāžiem, kas sarunājoties teikuši, ka pirkstu ielaišana zemē ir laba relaksācija un vienlaikus neļauj ņemt virsroku domām par vīrusu, ik rīta inficēto statistiku un pārējo, kas ar to saistās.

Tāpēc pagājušajā nedēļā iegādājos sēklas un Zaļās ceturtdienas naktī kastītēs iesēju zirņus, redīsus, baziliku, rozmarīnu, piparmētru, lapu salātus, citronmētru, rukolu. Pats process raisīja neviltotu prieku. Svētku brīvdienās sapratu, ka istabā uz palodzes vēl ir brīva vieta, tāpēc iesēju arī lauvmutītes. Savukārt virtuvē drīz varēs novākt pirmo lociņu ražu. Redzēs, kas notiks ar iesētajām dillēm. Vairākas sēklu paciņas glabāju maijam, kad varēs sēt dobēs. Tagad katru rītu mostos un ar prieku noraugos, kā izdīguši zirņi, redīsi  un salātlapiņas. Tās ir manas mazās ikdienas laimītes. Nevaru sagaidīt brīdi, kad veikalā vairs nebūs jāiegādājas salātlapu mix, bet varēšu izmantot uzturā pašas izaudzēto. Audzēšanai saskatu vairākus ieguvumus. Būsiet pamanījuši, ka daudzi produkti veikalā tagad maksā vairāk kā pirms pusotra mēneša. Audzējot pašam zaļumus, garšaugus un dārzeņus, ne vien varēs ietaupīt, bet arī būs iespēja uzturā lietot svaigu produkciju. Dobītēs varēs noplūkt tik spinātu, cik nepieciešams salātiem, vairs nebūs jāizmet puse paciņas miskastē, jo beidzies derīguma termiņš. Man tā, starp citu, ir problēma. 

Par to, ka mazdārziņi iemantos popularitāti, liecina arī vairāki raksti un biznesa idejas, ko esmu pamanījusi internetā. Netālu no Rīgas atrodas Dobnīca jeb mazdārziņu noma, kas ir lieliska iespēja rīdziniekiem tikt pie sava mazdārziņa. Neparastākais, ka Dobnīcas saimnieki piedāvā līdz šim neredzētus risinājumus. Par dārziņu klienti var rūpēties attālināti, uzticot daļu darbu Dobnīcas komandai (sēklu, stādu iegādi, stādīšanas un ravēšana darbus), bet var arī rušināties tajā paši. Lieliska biznesa ideja mūsdienu cilvēkam.

Bet, kamēr sapnis par savu dārziņu ir sapnis, katram taču ir palodzes. Tad nu, lūk, ja sēklu pirkšana un sēšana ir pavisam sveša, bet gribas būt tuvāk dabai, ir iespēja iegādāties starta komplektu (Zaļumu kasti ar piecu dažādu augu sēklām, barības vielām, kūdras podiņiem, marķieri un pamācību), kas būs pirmie soļi ceļā uz savu palodzes dārziņu. Uzpalo­dzes.lv ir salī­dzinoši jauns projekts, klientiem ir iespēja piereģistrēties speciāli izveidotā grupā feisbukā, kur var dalīties pieredzē ar audzēšanu, uzdot jautājumus un rast atbildes. Teiksiet, ko tik cilvēki neizdomā!? Lai šis pavasaris arī jums visiem ir radošu izpausmju pilns!

Viedokļi