Sāksim ar sevi! Ja rīkosimies atbildīgi slimībai būs jāatkāpjas

Tik dīvains laiks, vai ne? Paskatāmies pa logu vai pat izejam uz ielas un viss tāpat kā parasti. Un tai pat laikā viss mainījies. Satraukums valda kā amatpersonu, tā ierindas cilvēku vidū. Ko darīt, kā būt? Vai ir tik traki, kā stāsta, vai varbūt pat trakāk? Runas, pārstāsti, pārspīlējumi – tās visas ir vīrusa blaknes. Mans padoms – klausāmies oficiālajā viedoklī. Lasām ziņas, ko radījuši žurnālisti, kas ir atbildīgi likuma priekšā par informācijas izplatību. Neklausieties kaimiņienē, kas kaut kur kaut ko internetā izlasījusi. Mūsdienās no žurnālistiem maz ko iespējams noslēpt, uzticieties, ka šīs profesijas pārstāvji jums paziņos katru svarīgo jaunumu. 

Domāju, ka šis ir tas brīdis, kad strikti jāievēro noteikumi, nevis jāizdomā, kā tos apiet, bet jāpilda valstī noteiktie drošības pasākumi, lai mazinātu iespēju vīrusam izplatīties. Šis ir brīdis, kad jābeidz skatīties, aprunāt un kritizēt citus, bet jāsāk ar sevi. Ar sevi! Ja katrs tieši pats rīkosies atbildīgi, tad slimībai būs jāatkāpjas. Tieši no pilnīgi katra ir atkarīgs, cik cilvēku saslims Latvijā.

Valsts un pašvaldības ir izdevušas rīkojumu, kas liedz mums pulcēties lielos baros, nu atliek arī mums pašiem kā iedzīvotājiem būt atbildīgiem. 

Vieta, kur visvairāk apgrozās cilvēki, ir veikali. Ja līdz šim drīzāk apsmēja cilvēkus, kas piekrāva pilnus ratus, tad nu prātīgāk ir mudināt iepirkties ilgākam laikam, lai mazinātu vajadzību iet uz veikalu ik pārdienu. Visi atbildīgie dienesti apgalvo, ka nav nekādu bažu, ka pietrūks pārtikas. Un vēl, ieklausieties aicinājumā turēt distanci. Nu negrūžaties veikalā virsū priekšā stāvošajam. Metiet pie malas aizspriedumus, ko par mani padomās. Sargiet sevi un domājiet par sevi! 

Šobrīd ir būtiski pašizolēties. Daudzas iestādes, kas to var, jau paziņojušas, ka strādās attālināti. Arī “Ziemeļlatvija” rīkojas līdzīgi. Man kā iestādes vadītājai ir svarīgi, lai visi darbinieki ir veseli un ierindā. Redakcijai ir arī sociālā misija, laikrakstam jāiznāk, lai jūs saņemtu pārbaudītu svarīgāko informāciju. Esam pārkārtojuši savu ikdienu, un redakcijā uz vietas paliek strādāt tie, kuri apkalpo mūsu abonentus. Jūs joprojām esat laipni gaidīti. Visus rokturus un galda virsmas mēs dezinficēsim, tā ka redakcijā jūs neaplipināsities. Žurnālisti stādās no mājām, ar viņiem sazinieties telefoniski vai e-pastā. Ziņojiet par visu, kas jums šķiet svarīgs, uzdodiet jautājumu, ko vēlaties noskaidrot. Mēs esam ierindā. Saudzējiet sevi un esiet maksimāli atbildīgi!

Viedokļi