Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistums ir radošs

Sveiciens pirmajā pavasara mēnesī! Šogad bargo ziemu nemaz neesmu izjutusi, iespējams, tamdēļ, ka notikumi ir bijuši pārāk interesanti. Nesen Rīgā piedalījos Eiropas Parlamenta biroja Latvijā rīkotajos pasākumos “100 dienas līdz Eiropas vēlēšanām”. Rīts iesākās birojā, bet turpinājās tādās “pērlēs”, kuras iepriekš nezināju, bet noteikti gribu atgriezties. 

Pirms stāstīšu jums par šīm vietām, gribu piebilst, ka ierasti, braucot uz Rīgu, zinu, kuras no savām iecienītajām vietām apmeklēšu. Tā teikt, biežāk dodos tur, kur pierastāk. Pēdējā mēneša laikā aizvien vairāk pārliecinos, ka, paredzami rīkojoties, var palaist garām daudz radoša, interesanta, izglītojoša un izklaidējoša.

Jāpateicas Eiropas Parlamenta birojam par pasākumu norises vietu izvēli, ka standarta konferenču telpas tika nomainītas pret ko nepierastāku – ēkām ar savu stāstu un vēsturi. Viena no tām bija koka ēku renovācijas centrs “Koka Rīga” Krāsotāju ielā. Tā ir viena no vecākajām koka ēkām, kurā ik uz soļa saglabājies autentiskums. Vērts palasīt atsauksmes feisbukā par “Koka Rīgā” notikušajiem pasākumiem, paskatīties fotogrāfijas, lai arī jums gribētos to apmeklēt.

Vēl vairāk mani pārsteidza Kaņepes Kultūras centrs skolas ielā 15. Garām ejot, pati nekad neizvēlētos atvērt tā durvis. Jāsaka ‒ līdz šim. Ēka ir vairāk nekā simts gadu veca (tā arī izskatās). Kā izlasīju, savulaik tajā saviesīgus pasākumus rīkoja baltvācu un krievu aristokrāti, brīvvalsts laikā tur valdīja bohēma, bet vēlāk māju apdzīvoja Mākslas akadēmijas studenti un Jāzepa Mediņa mūzikas skola. Tagad vizuāli hipsterīgajā vietā saplūst visdažādāko vecumu, tautību un profesiju cilvēki, kurus vieno vēlme iegūt jaunu pieredzi, sarunāties un labi pavadīt laiku. Tā ir kā savdabīga kultūras oāze pašā Rīgas centrā. Kaņepes Kultūras centra bijusī darbiniece atklāja, ka tā ir viena no viņas iemīļotākajām vietām Rīgā, jo tur gandrīz katru dienu notiek izstādes, klasiskās, eksperimentālās, džeza un avangarda mūzikas koncerti, publiskas diskusijas, dzejas un prozas lasījumi, valodu, deju un jogas nodarbības. Tur var sastapt gan inteliģenci, gan kultūras cilvēkus un tikpat labi arī bezpajumtnieku. Pasākumi visbiežāk ir bez maksas vai par simbolisku samaksu.

“Būt kopā ir skaisti. Un skaistums ir radošs!” tā saka kopā strādāšanas un pasākumu vietas “Teikums” radītāji. Par šo vietu Jaunajā Teikā uzzināju nejauši, aplūkojot modes un dzīvesstila blogeres Maijas Armaņevas instagram kontu, virtuāli nokļūstot līdz Jaunajai Teikai un tālāk ‒ “Teikumam”. Šī vieta noteikti ir manā sarakstā. “Teikumā” pulcējas gan komandas, gan individuāli profesionāļi, kuri darbadienās ir daļa no kaut kā lielāka. Arī tur notiek kvalitatīvi un interesanti pasākumi. Jāpiekrīt teikumiešiem, ka mijiedarbība ir nepieciešama arī ikdienā. Labprāt uzzinātu arī no jums par dažādām neparastām un nedzirdētām vietām!

Viedokļi