Smiltenes klusajā centrā 1

Kā zināms, daļā Smiltenes pilsētas centra notiek pārbūves darbi un šis posms ir satiksmei slēgts. Nevar nepamanīt, ka arī gājēju plūsma ir samazinājusies, kaut arī tie ērti var pārvietoties, izmantojot ietvi. Līdz ar to grūtāk klājas mazajiem veikaliņiem, kas atrodas šajā posmā. To neizdomāju es, to jau būvdarbu pirmajās dienās atzina vairāki uzrunātie uzņēmēji un veikalu vadītāji. Viņu satraukumu un neskaidrību par nākotni var saprast, jo no pircējiem ir atkarīgs bizness, darbinieku algas, iespējams, pat izdzīvošana. 

Ielu aptaujā uzdevām garāmgājējiem jautājumu, vai viņus ietekmē pilsētā notiekošie būvdarbi. Priecājos dzirdēt, ka šie trīs cilvēki atbildēja, ka nē. Tomēr izmaiņas ir jūtamas. Dzīvoju un strādāju centrā un redzu, ka tas ir klusāks, jo īpaši vakarpusē. 

Kā es uz to visu raugos? Pirmajās stundās iekšā kaut kas nedaudz “vārījās”. Laikam tāpēc, ka jebkuras pārmaiņas sašūpo, rada zināmas neērtības. Bet tad uz visu paraudzījos no citas puses. Dzīvojot mazpilsētā, mēs esam tik ļoti pieraduši piebraukt pie veikala durvīm, aizbraukt tikai simts metru tālāk līdz nākamajam... Kad Baznīcas laukums pilns ar automašīnām, dusmojamies, jo jāmeklē kāda attālāka vieta. Patiesībā attālumi centrā no punkta A līdz punktam B ir smieklīgi mazi. Arī norobežotā būvdarbu zona nestiepjas desmitiem kilometru garumā, tā ir relatīvi maza. Nav nepieciešamas pat piecas minūtes, lai to apietu. Un tomēr daļa iedzīvotāju izvēlas to, kas ir rokas stiepiena attālumā.

Manuprāt, mums ir jāatbalsta vietējie uzņēmēji šajā viņiem grūtākajā laikā, lai vēlāk rekonstruētais Smiltenes centrs būtu tikpat dzīvīgs, cilvēku un čaklu uzņēmēju pilns, kā tas ir bijis vienmēr. Lielajās pilsētās būvdarbi, lieli attālumi ir ikdiena, un tas šķiet pašsaprotami. 

Aizdomājos, ka ir cilvēki, kas no rītiem Rīgā ceļu uz darbu mēro pusotru līdz divas stundas ar sabiedrisko transportu, citi darbā ierodas no Siguldas, Jelgavas, Ogres, Lielvārdes. Taču šeit tik labi dzīvojam, ka grūti pāriet pāri ielai vai apiet mazu līkumiņu. Šie vārdi nav veltīti nevienam personīgi, nav nodoma apvainot, taču aicinu paraudzīties no malas, plašāk. Tiklīdz centrs būs kā no jauna, visas neērtības būs aizmirsušās. Lai jums jauka diena! Un atcerieties – kustībā ir dzīvība!

Komentāri 1

nazis.ass

Nemelosim sev!
Smiltenes centrā notiek rekonstrukcijas darbi. Tāpēc mums ir jāpiecieš neērtības. Taču tas nav normāli, mums nepatīk neērtības. Un ir pilnīgi vienalga, kas tur tiek rakts Rīgā, cik tur tiek rakts un kāpēc, mēs iepērkamies Smiltenē un staigājam pa laipām Smiltenes centrā. Protams, mēs tās neērtības piecietīsim, lai arī nepatīk, pēc tam būs labāk. Tā tas ir vienmēr, ja kaut kas tiek remontēts, bet ne jau ar milzīgu sajūsmu mēs to uzņemam.
Nemelosim sev, ka tas tikai tāds sīkums. Mēs esam pieraduši piebraukt pie veikala, un tas ir ērti. Smiltene var lepoties ar savu centru. Kur vēl ir tāda pilsēta, kas var atļauties milzīgu stāvlaukumu pašā pilsētas centrā? Smiltene to var, un citas pilsētas var tikai apskaust par to. Tāpēc arī uz Smilteni brauc cilvēki iepirkties, ne jau tāpēc, ka tas būtu tuvāk, bet tāpēc, ka ir ērti. Ja gribi iepirkties ātri, tad brauc uz Smilteni, ja gribi šopingot visu dienu, tad ir citas pilsētas, teiksim Rīgā ALFA, kas pēc lieluma ir lielāks veikals par Smiltenes centru, kur pēc maizes jāiet tik tālu, cik es uz mežu pēc sēnēm neeju, nerunājot par burkāniem dārzā. Tāpēc es braucu garām ALFAi un iepērkos Smiltenē, jo šeit ir ērti un ātri. Un man nepatīk neērtības.
Un nevajag taisnoties, ka tas nav nekas, ka citur ir vēl trakāk. Ir vienkārši jāpasaka cilvēkiem taisnība, kāpēc tā ir pašlaik. Infrastruktūras būvdarbi pilsētas centrā nav normāli, taču kādreiz tie ir jādara. Un piecietīsim tās neērtības, nekas cits jau neatliek, bet nemēģiniet stāstīt, ka tas ir baigi forši. Tā ir Smiltene, un nevajag salīdzināt ar to, kā ir citur.

pirms gada, 2019.07.19 14:26

Viedokļi