Smiltenes novada maģiskās vietas

Sveiciens pēc garajām svētku brīvdienām! Tā vien gribas teikt, ka laikapstākļi mūs tajās atalgoja pēc visai smagā un drūmā “Covid-19” pavasara. Brīvās dienas varēja izbaudīt dabā, cik tik uziet! Manas skaistākās šo svētku sajūtas saistās ar Līgo kalnu. Ja kāds vēl nezina, kur atrodas šī maģiskā vieta, tad paskaidroju – līdzās kartingu trasei un Smiltenes pilsētas stadionam, bet, ja gribam precīzi, tad tas ir jau Smiltenes pagastā. 

Teiksiet, ar ko gan maģisks, jo šķiet vienkāršs kalns, kam apkārt lauki. Taču vietējie jau zina, ka šī ir viena no labākajām saulrietu baudīšanas vietām novadā. Pirmo reizi Līgo kalnā svinēju vasaras saulgriežus. Tieši 21. jūniju uzskatu par īsto svētku dienu un, ja tā ir bijusi piepildīta, tad neko vairāk nevajag. 

Pērn vasaras saulgriežu maģisko enerģētiku guvu Ērgļu pusē, šogad – Līgo kalnā. Neviens sašliks un alus kauss, un telefonā uzlikta mūzika nav pielīdzināms uguns rituālam, dzīvajai mūzikai folkloras kopas un vietējo muzikantu izpildījumā, kā arī senlatviešu tradīcijām.
Liels prieks, ka šovasar tas nebija vienīgais plānotais pasākums Līgo kalnā. Jācer, ka 1. jūlija vakarā būs fantastisks laiks, jo tad saulrietu tur varēs izbaudīt kopā ar saksofona spēli Jāņa Silakalna izpildījumā. Smiltenes novada Kultūras centrs rīko koncertu, starp citu, ieeja būs bez maksas! Jau tagad spēju iztēloties, cik dievīgu noskaņu tas viss kopā radīs.

Vēl viena neierasti skaista saulrieta vieta ir tā dēvētā Smiltenes Stounhendža jeb drupas kalniņā pa ceļam uz Valku. Tur gan jārēķinās ar latvāņiem, kas pārņēmuši teritoriju, taču izbaudīt rietu un uzņemt kādu skaistu fotogrāfiju tie netraucē. Abas šīs vietas ir gana populāras, bet, ja jums ir zināma vēl kāda tikpat skaista, droši pastāstiet, jo pieļauju, ka šovasar mūs sagaida vēl daudz siltu vakaru.

Viedokļi