Tirgus ir laba lieta, bet... 5

Tik tiešām priecē, ka Valkā trīs reizes nedēļā strādā tirgus, jo man šķiet, ka tas pilsētai piedod īpašu smeķi. Turklāt mūsu tirgu apmeklē arī kaimiņi igauņi, jo diemžēl Valgā tirgus nīkuļo. Atceros, ka pirms padsmit gadiem bija otrādi. Sestdienās valcēnieši kā skudras pa iestaigātu ceļu plūda uz kaimiņpilsētas tirgu, kas, salīdzinot ar Valkas pusē esošo, bija vairākas reizes lielāks un ar bagātīgu preču piedāvājumu. Mainoties laikiem, Valgas tirgū mainījās īpašnieki. Acīmredzot ne vienmēr jauna slota tīri slauka, jo tirgus paviljoni ir pustukši. Toties Valkas tirgus zeļ un plaukst, jo igauņiem patīk ne vien latviešu tirgotāju prece – īpaši stādi, puķes, dārzeņi, medus, vairāku šķirņu skābēti kāposti, gaļas izstrādājumi un arī svaigas un kūpinātas zivis, bet arī salīdzinoši zemākas cenas. Ja sestdienu rītos gadās ilgāk pagulēt un uz tirgu aiziet ap pulksten 11, var teikt, ka naskākie pircēji visu labāko jau nopirkuši. Tas vien apliecina, ka Valkā tirgus ir vajadzīgs. Atzinīgus vārdus par mūsu tirgu saka arī tirgotāji no tuvākās apkārtnes. Sestdienās te paša gatavotus gaļas izstrādājumus un žāvējumus tirgo strencēnietis Sandris, kurš atzīst, ka viņam veicas lieliski. 

Taču ne tikai tirgotāji, bet arī pircēji ir nemierā ar vienu lietu. Proti, Valkas tirgus atrodas blakus alkoholisko dzērienu lieltirgotavai. Principā tirgus iekārtots stāvlaukuma vidū. Reizēm kļūst bail, skatoties uz garo rindu pie zivju vagoniņa, jo mašīnas reizēm garām pašaujas gar pašiem zābaku papēžiem. Ejot uz tirgu, jābūt dubultuzmanīgam, jāskatās, no kuras puses brauc mašīnas. Ir zināms jau viens gadījums, kad šajā vietā cieta kāda cienījama vecuma sieviete, kurai uzbrauca automašīna.   

Valcēnieši ne velti jau ceļ trauksmi par jauno tirdzniecības namiņu atrašanās vietu, jo  tagad ne vien tirgus laukumā jābūt vērīgam, bet arī, lai nokļūtu līdz namiņiem, būs jāšķērso dzīvelīgā Raiņa iela. Jācer, ka pēc tam, kad projekta ieceres par Valkas un Valgas pilsētas kopīgā centra izbūvi, īstenosies dzīvē, Raiņa ielā kaut kas mainīsies. Pagaidām tik tiešām pašiem jābūt ļoti uzmanīgiem un vērīgiem, lai nenotiktu nelaime.

Komentāri 5

veletajsv

Jā, par drošību pat nebiju aizdomājies!
Bet to, ka tagad tirgus un veikala teritorija Raiņa ielas pusē izskatās kā prasta noliktava vai bodes sētas puse, tas gan ir fakts!
Cik atceros, tad tā ēka tika nodota investoriem, ar norunu, ka to sakops un kopumā tiks uzlabota pilsētas centra vide! Tagad ir tā, ka vienalga kā izskatās , ka tik nauda nāk.
Bet valcēnieši gan beidzot, varētu beigt cepties par "Alkoveikalu būšanu"! Ja nebūtu to, nezin vai kas cits vēl būtu.
Un mazliet par citu tēmu....Cik gadus no vietas Valkas zsv rotājumi izskatīsies pēc atgriezumiem no pagājušā gada?!? Te neiet runa par centrālo egli un k/n, bet par pārējiem objektiem, ko izgaismo pilsēta. Tad konkursa , kuru rīkoja rezultāts ir šāds? Kas ir autors?

pirms 2 gadiem, 2018.12.13 11:55

bezugunsnavdumu

Nebija tur nekādas norunas, Krauklim par īsu pašam sakopt tirgu, tāpēc uzgrūda šo funkciju alkoveikalam, uz trīm gadiem, drīz šos pabērnus metīs laukā.
Pēc atgrizeumiem XMAS dekors izskatīsies tik tāl, cik Krauklis būs mēris.
Valka esot ši megasaimnieka atspulgs.

Megamollu pie kravas muitas arī gaida šīs liktenis, iedos zemi ar kādu norunu, ar kuru vēlāk slaucīs kājas. Krauklim tak galvēnais investori, iegaumēja jaunu vārdu un staigā apkārt. Pašam pelnīt nespēja.

pirms 2 gadiem, 2018.12.13 20:51

bezugunsnavdumu

Valgas tirgus nīkuļo dēļ tā, ka izbeidzās laikmets, kad igaunim 10 eur no pārdotiem kartupēliem bija bagātība. Tur stāv tie kuri paši audzē, citiem ir citas nodarbes. Un tas ir labi. Nu kurš mūsdienās iepērkās apģērbu tirgū? Pat lauķi uzzināja ka drēbes var pirkt kaut aliexpress. Parējie amatnieki brauc pa apli gadatirgos, tāpēc arī nekā nav ikdienā tirgū. Latvijā dzīve slikta, cilvēkiem daudz brīva laika tupēt tirgū, tāpēc cenšās noraut lieko eur.

pirms 2 gadiem, 2018.12.13 20:54

suelena

Vai tie svītrainie namiņi tā arī paliks blakus baznīcai? kaut kā bezgaumīga sāk palikt tā mūsu Valka :(

pirms 2 gadiem, 2018.12.15 08:48

bezugunsnavdumu

Dabā kraukļa ligdza arī ir raibum raiba. Kāpēc Valkai jātšķirās?

Krauklis labāk pārveidotu kādus 3 dzīvokļus pirmā stāvā par bodes telpām, nevis nopirktu koka klučus kurus apzīmēs pirmā gadā un pēc gadiem 5 ugunskurā.
Bet ja saimnieks ir Nespējnieks, ko citu gaidīt.

Koka promenāde arī šūpojās un sairusi, es domāju vēl divus gadus un ugunskurā kopā ar lapeni.
Nespējnieks neapzinās, ka visu jauno vajadzēs arī uzturēt. Un to ES fondi neparedz.

pirms 2 gadiem, 2018.12.16 08:55

Viedokļi