Un pazemē viss kārtībā? 1

Ceru, ka šis gadījums nebūs tāds, ko nedzird, neredz, neņem vērā. Vismaz Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš intervijā man ir atzinis, ka Dārza ielas pārbūves lietā jeb “Ziemeļlatvijas” publikācijā “Šķetinot Dārza ielas asfalta lietu Smiltenē, atklājas arvien vairāk neskaidrību” norādītie  fakti pašvaldībā tiek izvērtēti. Tiekot arī strādāts “pie risinājumiem, lai šis Dārza ielas posms tiktu pabeigts līdz galam atbilstošā kvalitātē, atbilstoši normatīvajiem aktiem un prasībām un lai iela pēc iespējas ātrāk tiktu nodota ekspluatācijā sabiedrības lietošanai”.

Ceru arī, ka šis gadījums ar Dārza ielu nākamajos iepirkumos saasinās pašvaldības uzmanību, lai neatkārtotos kaut kas līdzīgs, kad iepirkuma uzvarētājs “līdz galam nestāsta taisnību” (to Smiltenes novada mērs teic par Dārza ielas pārbūves iepirkuma vinnētāju Rīgas uzņēmumu “Buildimpeks”).

Ja nu notiek tā, ka iepirkumā uzvar uzņēmums, kas novadā iepriekš neko nav būvējis un pasūtītājam ir “tumšais zirdziņš”, tad ceļš uz kvalitatīvu darbu izpildi objektā var būt tikai pastiprināta kontrole vai ķeršanās pie sankcijām, tādas arī attiecīgi iekļaujot līgumā starp pasūtītāju un izpildītāju.

Dārza ielas lieta  nav noslēgusies, vēl šopavasar objektā jātiek līdz kvalitatīvai asfalta virskārtai, kas uzņēmumam jāizbūvē par saviem līdzekļiem, un tikai pēc tam objektu varēs nodot ekspluatācijā. Ņemot vērā samezgloto iepirkumu, tas var izrādīties āķīgs darbs. Turklāt, kamēr objekts vēl nav nodots ekspluatācijā, pašvaldībai kā pasūtītājam vajadzētu pārbaudīt, vai patiesa ir neoficiālā informācija par varbūtējiem sarežģījumiem Dārza ielas posma apakšzemes komunikāciju izbūvē, proti, uz kāda un cik stabila pamata (uz grunts un uz cik biezas? uz māla?) ir ieguldītas ūdensvada un kanalizācijas caurules. Gan jau Latvijā ir kāds uzņēmums, kas piedāvā tehnisko risinājumu arī tad, kad  objekts jau ir apakš zemes. Vēlāk tas jau var būt par vēlu.

Pašreizējā iepirkumu kārtība pašvaldības virza uz lētākā piedāvājuma izvēli. Vērtējot pretendentus, par kritērijiem vajadzētu iestrādāt arī atsauksmes par viņu veikto darbu kvalitāti citos objektos, tiesvedības, morālo reputāciju, bet tā jau ir valdības izšķiršanās. Vai vajadzētu skatīties arī patiesos labuma guvējus?

"Facebook" konta “Smiltenes novada attīstībai” administrators Andris Pauls-Pāvuls izpētījis, ka saskaņā ar Uzņēmumu reģistra datiem, vienīgā  SIA “Buildimpeks” patiesā labuma guvēja ir Ksenija Mlikova, kura laikā, kad piedāvājumiem bija atvērts Smiltenes novada domes izsludinātais iepirkums par Dārza ielas pārbūvi, atpūtās Maurīcijas salā Indijas okeānā, kas ir pasaules TOP pludmales atpūtas galamērķis. 

Cerams, ka “Buildimpeks” patiesajai labuma guvējai nebūs iebildumu samazināt uzņēmuma  finanšu rādītājus un attiecīgi arī savus ienākumus, lai smiltenieši un pilsētas viesi tiktu pie kvalitatīvas Dārza ielas, vajadzības gadījumā pat atsakoties no kāda cita sava eksotiska ceļojuma.

Komentāri 1

kolibrri

Paldies, profesionāls raksts, un tas izgaismo interešu konfliktu pašā pašvaldībā! Cerams, ka būvdarbu kvalitāte tiks pienācīgi uzraudzīta un iedzīvotāji šo ņems vērā jūnijā, jaunā sasaukuma vēlēšanās.
Mani uztrauc, kas notiek turpat blakus Dakteru ielā, kāda būs darba kvalitāte un rezultāts, būvējot ielu pašā ziemas vidū? Pie tam šogad ir īsta ziema...

pirms mēneša, 2021.02.02 11:41

Viedokļi