Vai Latviju vēl iespējams glābt? 2

Ikreiz nākamās dienas rītā pēc vēlēšanām mostos ar trīcošu sirdi, domājot – kas nu mūs tagad sagaida. Pamostoties aizvadītās svētdienas rītā, biju mierīga, jo apzinājos, – izvēle ir izdarīta – 13. Saeima ievēlēta un tagad tikai sāksies īstais teātris. Cik ilgi tas vilksies, atkarīgs no ievēlēto politisko spēku spējas sadarboties, saklausīt vienam otru un vienoties. Vai sekošu līdzi valdības veidošanas procesam, vēl nezinu, jo mani tracina visi kašķi un savstarpējie apvainojumi, kas absolūti neiederas valstij un tās iedzīvotājiem tik svarīgā lietā. Gribas, lai politisko spēku tikšanās būtu korektas un lietišķas, lai politiķi ar pieredzi un jaunizceptie politiķi prastu sarunāties un arī ieklausīties, nevis uzvesties kā ķērcošu vārnu baram. Man prātā turas Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolotājas Vinetas Skutānes teiktais, ka tauta ievēl tādu valdību, kādu tā ir pelnījusi. Iespējams, bet to, ka tauta vēlas pārmaiņas, ne vienu reizi vien dzirdēju sarunās ar vēlētājiem. Vai sagaidīsim pārmaiņas, rādīs laiks, bet gribas cerēt, ka jaunievēlētie simts gudrie prāti beidzot no saviem augstumiem ieinteresēti ieklausīsies savos vēlētājos un vismaz mēģinās valstī sakārtot lietas, lai plaisa starp vienkāršo tautu un valdību kaut nedaudz, bet mazinātos. Iespējams, esmu naiva un manas vēlmes kādam izraisīs smaidu, bet es tiešām gribu dzīvot sakārtotā valstī ar paļāvību un ticību, ka manis un pārējās tautas maksātie nodokļi atgriezīsies atpakaļ, izmantojot medicīniskos pakalpojumus, saņemot sociālo aizsardzību, skolojot jauno paaudzi un pārvietojoties pa sakārtotiem ceļiem. Sarakstu varētu turpināt, bet tik tiešām beidzot gribas kārtību un mieru, lai dzīvotu neuztraucoties par dārgajiem elektrības un citu pakalpojumu rēķiniem. Un vēl es ļoti gribu cerēt, ka nākamajos četros gados no Latvijas laukiem neaizbēgtu vēl vairāk cilvēku un tur nedzīvotu tikai vecie cilvēki, jo viņiem jau nav kur bēgt. Aina ir padrūma, bet domāju, ka vēl ir iespēja Latviju glābt. Vai tas izdosies 13. Saeimai? Gaidīsim darbus.

Komentāri 2

nazis.ass

Cik naivi mēs varam būt savā prastumā? Cerēt, ka kāds nāks un visu sakārtos?
A. Upīts savos "Sūnu ciema zēnos" visu jau ir pateicis. Atroti piedurknes un sāc! Vispirms ar sevi, savu māju, savā ģimenē. Rādi piemēru citiem un pie iespējas palīdzi kādam, kam mazāk paveicies. Tad arī viss būs! No Saeimas darbus gaidīt? Būs! Bet vai tie attieksies uz mums?

pirms 2 gadiem, 2018.10.15 16:52

veletajsv

Es savu māju sakārtoju, dzīvoju godīgi, likumu ievēroju, nodokļus maksāju, smagi strādāju, nemaz ne tik labi atalgotu darbu, jo man šis darbs patīk un daru to pēc labākās sirdsapziņas. Un nevajag man teikt, ka man vēl kaut kas jādara valsts sakārtošanas labā. Ja es būtu gribējis būt valdībā, es tur būtu. Katram ir sava vieta . Ja cilvēki plēšas pēc Saeimas krēsla, viņi jau publiski paziņo, ka viņos ir potenciāls, lai šo valsti darītu labāku un ir jāuzņemas kaut kāda atbildība!

pirms 2 gadiem, 2018.10.16 11:42

Viedokļi