Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VID vilina piedalīties čeku loterijā

Pēc dabas esmu absolūti neazartisks cilvēks, tāpēc nekad neesmu spēlējusi automātus vai citas azartspēles, ja vien neskaita dažas kāršu spēles. Un tās spēlētas draugu kompānijā, lai būtu jautri. Tāpat esmu vienaldzīga pret loterijām un neskatos arī iknedēļas latviešu iecienīto “Superbingo” spēli. Taču uzzinot, ka no 1. jūlija valsts (lasi – Valsts ieņēmumu dienests) pirmo reizi uzsākusi čeku loteriju ar visnotaļ vilinošiem naudas laimestiem – ikmēneša izlozē varēs laimēt naudas balvu 10 tūkstošu eiro vērtībā, trīs naudas balvas piecu tūkstošu eiro vērtībā un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā –, arī es noteikti savus pirkumu čekus, kvītis vai biļetes par kopējo summu vismaz pieciem eiro reģistrēšu tīmekļa vietnē www.cekuloterija.lv. Būs arī gada balvu izloze.

Šajā loterijā var piedalīties ikviens bez vecuma ierobežojuma, tostarp arī bērni. Tikai tādā gadījumā reģistrētajā čekā nedrīkst būt tādi pirkumi kā alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un enerģijas dzērieni. Jāatceras, ka pēc reģistrācijas čeks, kvīts vai biļete obligāti jāsaglabā, jo laimesta gadījumā tas būs jāuzrāda VID vai jāiesniedz Elektroniskās deklarēšanas sistēmā skenētā veidā. Diemžēl ne visi vecāka gadagājuma cilvēki prot lietot datoru, tāpēc viņu piedalīšanās loterijā varētu būt apdraudēta, bet, ja ir liela gribēšana, var atrast iespējas reģistrēties, tā cerot uz lielo laimestu.

Rīkojot loteriju, valsts, aicinot talkā iedzīvotājus, pieteikusi nopietnu karu ēnu ekonomikai. VID atklāj, ka čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem. Zinot latviešu azartisko dabu, esmu pārliecināta, ka čeki tiks uzstājīgi pieprasīti un tiem pakalpojumu sniedzējiem, kuri līdz šim mēģināja izlīferēties, sāksies sarežģīti laiki. Ja valsts ir gatava katru mēnesi laimestos izdot tūkstošus, tad situācija ar nodokļu maksāšanu nav diezko rožaina. Teic, ka karā visas metodes labas. Pēc kāda laika redzēsim, kāds būs rezultāts un kā tas ietekmēs valsts budžeta pieaugumu, bet jau tagad zināms, ka pirmajās jūlija dienās pircēji reģistrējuši gandrīz 35 tūkstošus darījumu apliecinošu dokumentu.

Viedokļi