Vīrusa radīts stulbums - robežkontroles ieviešana uz Latvijas-Igaunijas robežas Valkā un Valgā 6

Arī es gribu izteikties par tēmu, ko jau otrdien ieskicēja korespondente Inga Karpova. Līdz ar robežkontroles ieviešanu uz Latvijas–Igaunijas robežas, tūkstošiem Valkas un Valgas iedzīvotāju dzīvēs ieviesti ierobežojumi, kas pa lielam ir neloģiski un nevajadzīgi. Pilsētām pa vidu novilkts žogs, robežu šķērsošanai vajag kārtot formalitātes un saņemt atļauju. Skaties uz šo visu ņemšanos un domā – vai no tā, ka mēs staigājam katrs pa savu ielas pusi, kaut kas mainās? Vai vīrusam ir tautība, valsts piederība, ja valstis satiekas vienā pilsētā? Visa tā robežas sargāšana un Valkas un Valgas iedzīvotāju sadalīšana ir pat briesmīgāka par pašu vīrusu. Ko dod tas, ka, robežu šķērsojot, parādi dokumentu? Vai tas garantē, ka cilvēkam nav vīrusa? Nē, tas tikai garantē, ka konkrētam cilvēkam ir tiesības pāriet pāri robežai.

Vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumi ir vienādi kā vienpus tā otrpus robežai – ievēro distanci, nečupojies, mazgā rokas. Tā jādara kā valcēniešiem, tā valdzēniešiem.

Nesaprotu, kā, pie pilna prāta esot, var izdomāt visu to ārprātu, kam pakļauti Valkas un Valgas iedzīvotāji, Valkas pašvaldība, kas to vien dara, kā ņemas ar papīru kalniem, stādot robežšķērsotāju sarakstus, robežsargi, zemessargi un runā, ka pat armija, kas strikti uzrauga, ka tik kāds bez atļaujas netiek pāri robežai. 

Kā var neņemt vērā un neaizdomāties, ka robeža iet precīzi vienai pilsētai pa vidu un te neder tādi paši noteikumi kā uz robežām citviet. Tie nav desmiti, tie ir tūkstoši cilvēku, kuri ierauti visā šajā sistēmā. Un, galvenais, kāda no tā jēga?! Ko te sargā un kāds labums no tiem sarakstiem un cilvēku šķirošanas. Tiek iesaistīti neadekvāti cilvēku resursi, kas cīnās ar neredzamo ļaunumu – Valkas un Valgas iedzīvotājiem. Neskaitāmu cilvēku dzīves izveidojušās abpus robežai, darbs, dzīvesvieta, kapi, radi, dakteris, dārzs. Un nu viņi streso, cīnās, lūdzas un pierāda. Raud un dusmojas. Dažiem dod atļauju, dažiem ne, jo trūkst kāda dokumenta. Ej un atkal cīnies. Kāda x pēc tas vajadzīgs? 

Ne jau ar vīrusu mums Valkā un Valgā jācīnās, bet ar stulbumu. Tiešām nevarēja aizdomāties un nebija vienkāršāk noslēgt ceļus ārpus Valkas un Valgas, lai igauņi nebrauc uz Valmieru un tālāk un latvieši uz Tartu vai citām vietām Igaunijā, bet Valkas un Valgas cilvēki dzīvotu kā parasti. Tik daudz veltīga darba, nevajadzīgu emociju un dusmu.

Komentāri 6

duksis4x4

Varētu padomāt, ka lielais vairums pasaules politiķu tiešām nezin, ka vīrusu vajag ierobežot teritorijā, kontrolēt un izsekot. Johansones kundze, kur pēc Jūsu domām, varētu uztaisīt jaunu robežpunktu uz Valkas pierobežas kur stāvētu visi, kuri brauc Valmieras virzienā, parādot pasi un visi kas atgriežas atpakaļ, tai skaitā visas starptautisko kravas pārvadājumu automašīnas, preču piegādes transports, sabiedriskais transports, dažādi dienesti... tai skaitā operatīvie dienesti, utt...? Vai pietiks tikai ar vienu robežas termināli ārpus Valkas Valmieras virzienā? Nē, robežu vajadzēs kontrolēt arī Pedeles, Smiltenes, Rūjienas virzienā, nemaz nerunājot par mežu ceļiem un celiņiem!

pirms gada, 2020.05.02 15:25

bezugunsnavdumu

Nav vērts kautko skaidrot Valkas mietpilsoņiem, tiem Krauklis dievs, un neko dzīvē vairāk par lasi vai foreli nevajag. Tādu idiotismu, ka slēgtā pilsēta var izdomāt tikai garīgi neveselīgi cilvēki, jo visiem kam ir patiesais iemesls tikt Valkā vai Valgā - tiec.

Tiem kam kādu lētuci pagrābt, tiem protams nespīd. Ja visi šie pēkšņie Igaunijas fani, sasparotos agrāk, nopirktu Valgā mājas vai dzīvokļus, iestātos darbā, problēmu nebūtu. Bet gribās tak būt Latvijas patriotam uz papīra, bet gūt kaimiņlabumus defacto.

pirms gada, 2020.05.04 00:04

bezugunsnavdumu

Un par tādu idiotismu pret būs arī paši Latvijas iedzīvotāji. Dzīvoji tu Pedelē, vai Sēļos, staigāji Valkā veikalā kad gribēji, a tagad pigu, robežas priekšā - SAVĀ VALSTĪ nevari tikt kad gribi un kur gribi.

ŠO debīlismu izdomāja Krauklis un visi stulbēni dzied pakaļ.

pirms gada, 2020.05.04 00:07

bezugunsnavdumu

Atbildiet man uz vienu jautājumu, mietpilsoņi, kam pietrūkst dzīvē tikai Valgas laša un foreles, un kuras pie reizes atkārto Kraukļa stulbumus, kurs lobē alkoūķu intereses?
Kāda velna pēc man būtu, SAVĀ VALSTĪ, jāatskaitās kādam, kur es braucu, cik esmu prom un cikos iebraucu?
Kāda velna pēc man būtu Igaunijā jāatskaitās kādam, kur un kāpēc es dodos?

Es nemaz nerunāju, kap ret šo galējo idiotismu būs pret paši igauņi, kuri ikdienā brauc no 30 km radiusā ciemiem uz darbu.
Visi viņi, kam Valkas alko 100 gadus nav vajadžigs, būs akuti priecīgi stavēt rindās darbā un mājupceļ.
Viss, lai tikai Valkas ūbagi tiktu līdz Valgas tirgum, jo mašīans tiem nav, un Valmierā netikt, un Valgas alkāniem bēz letā alus.

pirms gada, 2020.05.03 23:59

bezugunsnavdumu

Ar stulbumu gan ir jācinās. Ar kraukļstulbumu. Jāliedz atkārtot slimas idejas bez seguma. Politiķim viss vienalga, tāds darbs, stumt batonus ikdienā, rakstīt vēstules iepriekš zinot ka neatbalstīs, bet kad šos batonus atkārto mietpilsoņi, tas ir stulbums. Par to jāsodā.

pirms gada, 2020.05.04 00:13

lukiasmi

Raksta autore savā nekompetencē un bābiskajā vientiesībā pārkāpj visas robežas. bezugunsnavdumu šoreiz var tikai pienest ūdeni, netur līdzi. :)

pirms gada, 2020.05.08 11:33

Viedokļi