Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Ziemeļlatvija": Valcēniešiem, kuri deklarējušies Valgā, nav tiesību pārmest pašvaldībai 8

Gandrīz visos masu medijos, interneta portālos un televīzijas kanālos saceltā ažiotāža par Valkas iedzīvotājiem, kuri savu dzīvesvietu deklarē vai taisās to darīt kaimiņpilsētā Valgā, manuprāt, šo problēmu vēl vairāk ir saasinājusi. Problēma jau nepastāv iedzīvotājiem, kuri deklarējoties saņem vai saņems Igaunijas valsts piešķirtos sociālos labumus. Problēma pastāv pašvaldībai, kurai jāīsteno savas likumā noteiktās funkcijas, bet trūkst naudas. Pašvaldība deklarē, ka viens no iemesliem, kāpēc tās trūkst, ir fakts, ka novada iedzīvotāji, tīkojot pēc lielākiem pabalstiem, deklarējas Valgā, bet faktiski dzīvo Valkā, sūta savus bērnus bērnudārzā un skolā, brauc pa pilsētas ielām, vārdu sakot, izmanto novada infrastruktūru. Televīzijas raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” nodemonstrēja, kā, samaksājot ne pārāk lielu naudu, var piedeklarēties Valgā.  

Zinu un cilvēciski saprotu, cik mūsdienās sarežģīti ir izdzīvot ģimenēm ar diviem un vairāk bērniem. Vēl grūtāk ir tam, kurš bērnus audzina viens. No laika gala cilvēki ir meklējuši un arī atraduši sev izdevīgākos risinājumus, un šis ir viens no variantiem, kā uzlabot savas ģimenes finansiālo stāvokli. Lai tā būtu, tas nav nekas nosodāms, bet man šķiet, ka šādiem cilvēkiem, kuri, šādu mērķu vadīti, dzīvesvietu deklarējuši kaimiņvalstī, nav morālu tiesību vietējai pašvaldībai pārmest trūkumus infrastruktūrā. Kāpēc es tā domāju? Tāpēc, ka daļa mūsu maksāto nodokļu nonāk pašvaldības makā, no kura nauda tiek tērēta izglītībai, sociālajam atbalstam, ielu un ietvju uzturēšanai un citām simts un vienai vajadzībām. Sagaidot Latvijas simtgadi, sevi saucām par savas valsts patriotiem, bet ir jāsaprot, ka mēs paši – Latvijas iedzīvotāji – esam tie, kuri stutē savu valsti. Protams, dusmās varam lamāt visus, arī valsti un novada vadību, bet vai tas atrisinās situāciju? Domāju, ka ne. Turklāt uzskatu, ka pašvaldība pēdējos gados ir darījusi daudz, lai novadā uzlabotos dzīves kvalitāte, tostarp arī atbalsts jaunām un daudzbērnu ģimenēm, piemēram, tiek maksāts bērna piedzimšanas pabalsts 300 eiro apmērā, skolā līdz 6. klasei maksātas brīvpusdienas, daudzbērnu ģimenēm ir atlaides mācību maksai mākslas un mūzikas skolā.

Komentāri 8

veletajsv

Ja mēs uzskatām par prioritāti - naudu, tad kaut kas darīts ir!
Bet redzot Valkas trotuārus, pa kuriem ir jāpārvietojas šim jaunajām māmiņām ar bērnu ratiņiem ( tas ir normāli izdarāms tikai Valkas centrā) izskatās, ka Valkā nedomā, ne par gājējiem, ne par ratiņu māmiņām, par cilvēkiem ratiņkrēslos, nemaz nerunāsim.
Tūlīt nokusīs sniegs !

pirms gada, 2019.02.15 12:04

bezugunsnavdumu

Nav laika domāt, krauklim idzīvotājs esot vērtīgs tikai ka nodok;lu maksātājs. Vinš atklāti definē, ka grib bērnus mainīt pret alkonodokli, lūdzot atbalstu. Igaunijā par viņu nirdz ka par jefiņu.

pirms gada, 2019.02.15 14:27

bezugunsnavdumu

Kraukļa pasūtīts raksts? Nav tiesību pārmest? Nu ok, viņiem varbūt nav, bet man ir, un būs, jo neesmu un neplānoju, bet piedāvāju tādu iespēju citiem, un ne par 30 eur, bet bezmaksas. Kāpēc nē, tāpēc, ka zaudēšu iespēju kritizēt kraukļa kā saimnieka nespēju.

Pie tiesas bedres labos tikai lielas? Mazas veidos par lielām? Vai aptrūkās naudas asfaltam maisos? Varbūt jāpalūdz no Valsts?

pirms gada, 2019.02.15 14:24

nazis.ass

Es neesmu Valkas novada iedzīvotājs, taču regulāri pārvietojos pa Valkas ielām, trotuāriem, izmantoju pieejamos pakalpojumus. Izlasot šo rakstu, jūtos kā parādnieks, kam nav tiesību iebraukt Valkā.
Tie nožēlojamie cilvēki, kas deklarējas Valgā, lai saņemtu pabalstus klāt savai minimālajai algai, kopā ar visiem atvieglojumiem, tāpat nekādus nodokļus nemaksā un nemaksātu, būdami Valkas iedzīvotāji. Ar nabagiem pašvaldība bagātāka nekļūs. Ir vajadzīgas normālas darbavietas, kur pelnīt, un kamēr pašvaldībām nebūs interese piesaistīt uzņēmējus (nevienai pašvaldībai nav intereses attīstīt uzņēmējdarbību), tikmēr varēs gaudot uz mēnesi un vainīgos meklēt otrā robežas pusē.

pirms gada, 2019.02.15 17:19

bezugunsnavdumu

Uzņemējdarbība neattīstās tukšā laukā, acīmredzot Valkai nekā nav lai te kautko veidot. Tāpēc novadu reformai būtu jābūt, lai tādas pilsētas kā Valmiera, Cēsis, Alūksne, Limbaži, pārņem sev mazos neveiksminiekus, un daba vietas veidojās tur, skolas būtu tur.

Lai tiktu mājās, ceļu līdz Valkai jāsalabo ideāli, ar atļauju braukt vismaz 150 km/st, tā arī citos novados un ceļos.

pirms gada, 2019.02.16 06:46

duksis4x4

Valkā ar darbavietām ir tā kā ir... nav lielas izvēles, nemaz nerunājot par algu. Ja cilvēks ir atradis sev darbu Valgā, pie reizies piedeklarējies, lai saņemtu saviem bērniem lielākus pabalstus vai izmantotu saviem piederīgiem pieejamos medicīnas pakalpojumus, tad būtībā ir jāpriecājas, ka ir pārtikuši, spēj maksāt komunālos pakalpojumus Valkā, izmanto iespēju iepirkties pie Valkas tirgotājiem, un tas nebūt nav mazsvarīgi, ja saliktu visu kopā. Protams, ka nauda pašvaldībai aiziet gar degunu, tikai šis raksts te izklausās pavisam citu pieskaņu... Varbūt raksts domāts kā savā laikā iekošana ārzemēs strādājošiem tautiešiem, kuri pārtikušāki un viņu dzīve krāsaināka par vietējiem ņaudētājiem?

pirms gada, 2019.02.15 17:58

bezugunsnavdumu

Par īstās ārzemēs, kur ar lidmašīnu jālido, izbraukušiem tautiešiem es nekādi nevaru saprast, ko gaida tie, desmit gadus nodzīvodāmi tur, bet deklarēti joprojam Valkā.

Tiem būtu sen jādeklarējās prom, lai krauklis izjūt sāpi ap +- 1500 cilvēku ar mīnuss zīmi atskaitē.

Zagļus jāmācā tikai ar tukšu kabatu.

pirms gada, 2019.02.16 06:42

bezugunsnavdumu

Šī ideja, neparmet ja neeesi deklarējies, es ilgi domāju kur es to dzirdēju, un atcerējos, ka krievijas vateņforumos, kur maksas troļļi raksta ka tiem kuri nemīl putinu un aizbrauca no krievijas, nu nekādu tiesību nav vēlēties labāku krieviju, krieviju bez putina, bez korupcijas, ar demokrātiju.
Tikai sēdēt savā sulā, un riecāties, ka visu izzog.

Cik samaksāts par šo rakstu?

pirms gada, 2019.02.16 08:51

Viedokļi